Imate idejo za produkt, ki bi ga želeli prodajati v trgovinah po vsej državi? Pomagali vam bomo, da ga začnete uspešno tržiti!

KK POSEL je enoletni program mentorstva in praktične podpore, ki produktom iz naše regije pomaga, da pridejo na prodajne police po vsej državi. Iščemo izdelke domače obrti, inovativne proizvode z zanimivimi zgodbami ter lokalne inovacije, ki si zaslužijo, da se prodajajo tudi prek meja naše regije. 

Program se zaključi s prodajo v pop-up trgovini v največji nakupovalni destinaciji v državi, ALEJI v Ljubljani, zaradi česar bodo udeleženci zagotovo izdelali vse potrebno za prodajo: dizajn embalaže, pridobili certifikate, vzpostavili proizvodnjo, pripravili dovolj veliko zalogo in še mnogo več. 

Za udeležence je to priložnost, da pridobite vsa potrebna znanja ter informacije za uspešen začetek poslovne poti, podpora, da vzpostavite procese za zagotavljanje dovolj velikih količin izdelkov, odlično promocijo za svoj izdelek, ter predvsem vzpostavitev prodajnega kanala, ki vam bo omogočil, da od svojega produkta tudi živite.

PRIJAVI SE ZDAJ na tej povezavi.

Lansko leto smo uspešno izpeljali prvo izvedbo KK POSEL, ki jo je uspešno zaključilo deset podjetnic in podjetnikov. Večina od njih je tekom programa šele ustanovila svoje podjetje in prvič začela s prodajo, kljub temu pa so ob zaključku v povprečju že ustvarili prek 1.100eur mesečnega prometa s svojim poslom. Več o njih si lahko preberete TUKAJ.

Center za podjetništvo in turizem Krško ter v njem delujoč Podjetniški inkubator Krško vas zato iskreno vabi, da oddate vašo prijavo in se pridružite drugi generaciji podjetnic in podjetnikov KK POSEL. Vključitev v program je povsem brezplačna, saj jo financirajo Mestna občina Krško, CPT Krško ter Podjetniški inkubator. Prijava prek spletnega obrazca je možna do 15.10.2025.

Kdo se lahko prijavi v KK POSEL?

Osnovni pogoj za vstop v program je že domišljena ideja za konkreten produkt, ki bi ga želeli tržiti preko meja naše regije. Vseeno je, ali že imate registrirano podjetje in ga prodajate, ali pa je vaš produkt zgolj nekaj, kar ustvarjate kot hobi in ste zaenkrat delili med sosedi in prijatelji. Ni pomembno, ali ste zaenkrat izdelali samo enega, ali pa je za vami že serija izdelkov. Vseeno je, ali že imate domišljeno končno embalažo, ali ne. Pomembno je le, da vaš izdelek že obstaja in nam ga lahko prinesete pokazat.

Najbolj si želimo izdelkov, ki vsebujejo močno lokalno zgodbo, imajo dodano vrednost, so ekološki ali pa na nek način inovativni – ter izdelkov, ki uživajo močno odobravanje lokalnega okolja, a še niso presegli meja naše regije.

Dodatni pogoji za udeležbo so:

  • Pripravljenost na aktivno sodelovanje v programu v celoti (praviloma srečanja organiziramo enkrat tedensko skozi vse leto)
  • Pripravljenost na sodelovanje in prodajo v zaključni pop-up trgovini in prisotnost celotne ekipe na lokaciji v času prodaje (maja 2026)
  • Pripravljenost na (brezplačno) vključitev v Podjetniški inkubator Krško

V projektu KK POSEL lahko sodelujejo vsi prebivalci Mestne občine Krško, ter tisti, ki gravitirate v naše mesto (npr. ste tu zaposleni, obiskujete šolo, ali ste s Krškim kako drugače tesno povezani). Za tiste, ki živite v bližnji regiji, a izven naše občine, nudimo možnost, da se v program vključite tako, da boste ob razvoju svojega posla oziroma izdelka postali člani v podjetniškem inkubatorju Krško in v njem (brezplačno) registrirali poslovno enoto.

Ker je projekt prilagojen razvoju konkretnih produktov in zagotavljanju prodajnih kanalov v trgovinah po Sloveniji, se v KK POSEL žal ni možno prijaviti s storitvijo ali brez konkretne ideje za produkt.

PRIJAVI SE ZDAJ na tej povezavi.

Izbirni postopek

Po izteku roka za prijavo bomo najbolj zanimive prijaviteljice oz. prijavitelje povabili na neformalen pogovor na Podjetniški inkubator, kjer se bomo spoznali z vašimi produkti in dosedanjo poslovno potjo. Na podlagi teh razgovorov bomo do konca oktobra 2025 izbrali 12 produktov, za katere menimo, da jim lahko naš program najbolj pomaga. 

PREDSTAVITVENI SEMINAR: Podjetniška akademija KK POSEL 

Za vse tiste, ki:

  • še niste prepričani, če bi se prijavili
  • ne veste, ali je vaš produkt ustrezen za KK POSEL
  • še nimate dokončne ideje za vaš produkt, ali pa jih imate več in ne veste, s katerim bi se prijavili
  • želite zgolj več informacij o projektu KK POSEL
  • ste začetniki v poslu in morda razmišljate o prijavi v naslednjih letih,

podjetniški inkubator Krško organizira brezplačno podjetniško akademijo KK POSEL, na kateri boste v dveh trournih srečanjih dobili hiter uvod v prve poslovne korake, kako razviti poslovno idejo, oblikovati produkt, zanj najti prve stranke in okoli njih oblikovati uspešen posel – predvsem pa boste spoznali proces dela in našo mentorsko ekipo, ki na Podjetniškem inkubatorju podpira lokalne podjetnike.

Splošne informacije o predstavitveni akademiji:

KDAJ: 17.6.2025 od 17.00 do 20.00, ter 18.6.2025 od 17.00 do 20.00

KJE: Podjetniški inkubator Krško, Cesta krških žrtev 46

Prihajajoča podjetniška akademija je najboljša možnost, da iz prve roke spoznate program KK POSEL in prva možnost, da se nam osebno predstavite in svojemu produktu zagotovite mesto v programu. Vabimo vas, da se nanjo prijavite čimprej, saj je število mest na njej omejeno.

Vabimo vas, da se nam pridružite,

vaš Podjetniški inkubator Krško

Imate vprašanje?

Pokličite nas!

    07/ 490 22 2